Naprawy i holowanie samochodów
Blog
Jak holować samochód z automatyczną skrzynią biegów?
Holowanie samochodu wyposażonego w automatyczną skrzynię biegów wymaga szczególnej ostrożności i znajomości odpowiednich procedur, aby uniknąć uszkodzenia mechanizmu przekładni. Automatyczne skrzynie biegów są bardziej złożone i delikatne w porównaniu do manualnych, co sprawia, że niewłaściwe holowanie może prowadzić do poważnych i kosztownych awarii. Zanim przystąpisz do holowania, ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta pojazdu, które zwykle znajdują się w instrukcji obsługi samochodu. Holowanie w Zgorzelcu oferuje firma Pomoc drogowa Stanisław Stocki. Przyjrzyjmy się temu bliżej.
Awaria na autostradzie – jak sobie poradzić ?
Każdy samochód niezależnie od swego wieku i stanu technicznego może ulec niespodziewanej awarii. W grę mogą tu wchodzić zarówno złożone usterki, jak i zdarzenia pozornie banalne od przepalenia się bezpiecznika po problem z ogumieniem. Niezależnie od przyczyny i rodzaju uszkodzenia w warunkach drogowych ciężko o naprawę auta we własnym zakresie, stąd najczęściej wybieraną przez kierowców opcją jest wezwanie pomocy drogowej. W Zgorzelcu usługi tego typu świadczy firma Pomoc Drogowa Stanisław Stocki, działająca m.in. na autostradzie A4. Warto pamiętać, że w przypadku dróg tego rodzaju opcja taka będzie nie tylko najszybsza, ale także najbezpieczniejsza. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.
Jak prawidłowo przeprowadzić holowanie?
Unieruchomienie samochodu może się zdarzyć w następstwie różnych zdarzeń. Zwykle jest to udział w kolizji lub wypadku albo awaria, która pojawiła się w trasie. Sposobem na poradzenie sobie z takim problemem będzie skorzystanie z usług firmy oferującej holowanie pojazdów z użyciem autolawety albo zwrócenie się o pomoc do rodziny lub znajomych dysponujących własnym autem. Przekonajmy się, o czym trzeba pamiętać w takich sytuacjach.
Co zrobić w przypadku przebicia opony?
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co zrobić, gdy na drodze nagle usłyszycie donośny trzask i poczujecie nieprzyjemne wstrząsy? Przebicie opony może przydarzyć się każdemu, a tego rodzaju sytuacja często powoduje stres i dezorientację.
Jak postępować w razie wypadku drogowego? 5 najważniejszych zasad
Wypadki drogowe mogą mieć różne przyczyny, takie jak złe warunki atmosferyczne, nadmierna prędkość, czy brak skupienia kierowcy. W przypadku zdarzenia drogowego ważne jest zachowanie spokoju i przestrzeganie kilku zasad, które pomogą w szybkim i bezpiecznym rozwiązaniu sytuacji. Zapraszamy do przeczytania naszego wpisu, w którym wyjaśniamy, jak należy postąpić w razie wypadku na drodze.
Dlaczego warto korzystać z usług pomocy drogowej?
Pomoc drogowa jest niezastąpiona w sytuacji, gdy pojawia się niespodziewana awaria samochodu lub wypadek. Często zdarza się, że w takich przypadkach pojazd jest unieruchomiony lub mocno uszkodzony. Pracownicy pomocy drogowej mogą wówczas dotrzeć w wyznaczone miejsce i usunąć auto z miejsca zdarzenia. Sprawdź sam, jakie są zalety korzystania z pomocy drogowej.
Kolizja a wypadek - różnice
Dla wielu użytkowników dróg kolizja i wypadek to synonimy. Używane są często zamiennie do opisania tego samego zdarzenia drogowego. A przecież kolizja i wypadek są do siebie podobne jak przysłowiowe masło i margaryna, czyli łączy ich jedynie fakt, że oba zdarzenia dotyczą pojazdów poruszających się po drogach. Poza tym to dwa całkiem od siebie różniące się zdarzenia drogowe. Dziś będzie właśnie o tych różnicach. Czym różni się kolizja od wypadku drogowego?
Co to jest wymuszony postój?
To pytanie zwykle zadają sobie świeżo upieczeni kierowcy, chociaż nie zawsze. Wymuszony postój to temat częstych dyskusji kierowców, którzy często muszą w celach prywatnych, bądź służbowych korzystać z autostrad. Jak zachować się na autostradzie? Czy wymuszony postój jest dozwolony? Czym jest wymuszony postój?
Jakie usługi oferuje pomoc drogowa?
Pomoc drogowa, chociaż na co dzień pewnie w ogóle o tym nie myślimy, bywa niezastąpiona. Zaczynamy zdawać sobie z tego sprawę szczególnie wtedy, kiedy spotyka nas jakaś przykra sytuacja, czyli niespodziewana awaria samochodu albo wypadek. Gdy do tego taka “niespodzianka” przytrafia się w nocy, to już w ogóle lepiej rozumiemy jak dobrze, że ktoś takie usługi oferuje. No właśnie - usługi. Czy zdajemy sobie sprawę z tego jakie usługi tak naprawdę oferuje pomoc drogowa? Zastanówmy się przez chwilę nad tym tematem!
Zalety usług pomocy drogowej
W życiu każdego kierowcy nadchodzi w końcu taka chwila, gdy potrzebuje pomocy. Uczestnictwo w wypadku drogowym, kolizji lub uniemożliwiająca dalszą podróż awaria to najczęstsze sytuacje, kiedy kontaktujemy się z pomocą drogową. Nasz samochód jest w takich momentach całkowicie unieruchomiony, gdyż powstałe w nim uszkodzenia skutecznie blokują nam możliwość pokonania nim dalszej trasy. Zadzwonienie po pomoc drogową jest w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem, ponieważ fachowi pracownicy oraz specjalistyczne pojazdy, którymi dysponują, pozwolą na szybkie usunięcie uszkodzonego auta z miejsca zdarzenia i bezpieczne przetransportowanie go do najbliższego zakładu mechaniki samochodowej, gdzie zostanie zdiagnozowany i naprawiony.